Přibývá firem, které nepotřebují žádné fyzické prostory. Jejich zaměstnanci mohou pracovat z různých míst, často i nezávisle na sobě. Když je třeba se na něčem domluvit, zvládnou to přes videohovor. Na co v takovém případě platit kancelář? Práce z domova má svá úskalí, ale firmě může pomoct podstatně ušetřit.
Nikde není dané, že na adrese, kde máte sídlo firmy, se musíte fyzicky nacházet. Pravděpodobně vás tam čas od času půjdou hledat nějací zákazníci či obchodní partneři, nicméně i tohle má své řešení.
Virtuální kanceláře se rozmáhají čím dál více
Skvělým řešením pro každou firmu, která vlastně žádné prostory nepotřebuje, je virtuální sídlo či virtuální kancelář. Funguje to tak, že máte zapsanou adresu, na níž se nenacházíte, nicméně na recepci tam sedí asistentka, která vám přebírá poštu, může i vyřizovat telefonáty a dát na vás kontakt každému, kdo vás zde bude hledat.
Běžnou praxí navíc je, že si na dané adrese můžete příležitostně pronajmout zasedací místnost či kancelář. Někdy bývá pronájem na pár hodin měsíčně v ceně, jinde si připlatíte a dostanete skvělé místo pro schůzky se zákazníky i případné schůze celého týmu zaměstnanců. Co více člověk může potřebovat?
Vybírejte podle adresy i dostupných služeb
Při založení s.r.o. vás nejspíš bude zajímat co nejatraktivnější adresa, nicméně pokud se rozhodnete pro virtuální sídlo, dívejte se i na poskytované služby. Částky za virtuální sídla nejsou vysoké, a to ani když si vyberete balíček s přeposíláním pošty či pronájmem kanceláře už v ceně. Třeba u společnosti Profi-kancelář s.r.o. se i s prestižními adresami a střední úrovní služeb se téměř vždy dostanete pod tisícovku měsíčně. Když si spočítáte, kolik by vás stál pronájem běžných kancelářských prostor, ihned zjistíte, že takhle uspoříte desetitisíce korun ročně. Přesto budete mít dobrou adresu a místo, kde se setkávat se zákazníky.