
Nevyšly vám peníze do výplaty, nečekaně se rozbilo auto nebo potřebujete finanční injekci z nějakého jiného důvodu? Není se za co stydět. Brát si půjčku je v dnešní době naprosto běžné a o vašem úvěru se vlastně ani nikdo nemusí dozvědět. Požádáte o něj online, peníze vám přijdou na účet, včas je splatíte a je vyřízeno.
Ano, mnozí lidé si vybírají nebankovní půjčky i z toho důvodu, že je jim trapné chodit prosit o peníze do banky. U nebankovního úvěru nemusí s nikým jednat osobně, jen vyplní formulář. Pokud se také chystáte vydat tímto směrem, určitě byste si nejdříve měli prostudovat nějaké srovnání půjček – například na webu kreditus.eu/cz/.
Poskytovatel půjčky vám půjčuje pro vlastní zisk
Ze všech reklam na vás koukají výhodné nabídky na úvěry s nízkým úrokem, bezúročné půjčky, peníze do 15 minut apod. Člověk by si pak skoro mohl myslet, že mu chce poskytovatel úvěru skutečně pomoct. Situace je ale jiná. On chce především vydělat, takže byste měli být obezřetní, pečlivě si číst podmínky (i ty psané malým písmem) a neupsat se hned k první půjčce, na niž narazíte.
Neřiďte se pouze podle úrokových sazeb
Jestli si myslíte, že věřitelé na lidech vydělávají pouze prostřednictvím úrokových sazeb, mýlíte se. Dokážou si navymýšlet ještě spoustu dalších poplatků, a právě na ty byste se měli také dívat. Raději než podle úrokové sazby se tedy orientujte podle čísla RPSN (roční procentuální sazba nákladů). Ta v sobě zahrnuje i veškeré poplatky.
Nebuďte na srovnávání sami
Víte, jak dlouho by vám trvalo projít všechny možné nebankovní úvěry a porovnat je? Hodně. Naštěstí už to mnozí udělali za vás. Využijte k tomu online srovnávač úvěrů, pomocí nějž rychle zjistíte, jaká půjčka by byla nejvýhodnější pro vaše potřeby. To, co zjistíte ve srovnávači, si ale pro jistotu ověřte. Nemusely by v něm být zahrnuté aktuální informace.