Většina firem se nesetkává pouze s bezproblémovými a férovými klienty a zákazníky, ale setkává se také s těmi, kteří zase až tak poctiví nejsou. A to hlavně v tom ohledu, že neplatí za zboží nebo za poskytnuté služby. V tomto směru je třeba myslet dopředu, a vypracovat správnou smlouvu, kde bude zveřejněna i rozhodčí doložka. Správné znění smlouvy o spolupráci by ji totiž mělo obsahovat hlavně proto, že vám dá do ruky nástroj, jak se bránit. Pokud by uvedena nebyla, je třeba obrátit se na soud, který by svým zdlouhavým konáním řešil vše i několik let. Takto bude ale celý problém řešen mnohem rychleji, a to k vaší spokojenosti.
Podmínky podobné jako u soudu
Samozřejmě i u rozhodčího řízení se musí postupovat podle konkrétních důkazů a musí se rozhodnout ve prospěch toho, kdo je samozřejmě v právu. Pouze jednání nevede soudce, ale rozhodce, který poté prochází dodané informace a důkazy, na jejichž základě vydá své konečné rozhodnutí. Dané výpočet čisté mzdy je oproti soudu mnohem rychlejší a často proti němu není přípustné odvolání. To opět jako firma oceníte, jelikož váš dlužník nemůže vše stále zdržovat, a bude muset k dané věci přistoupit odpovědně a navrhnout případné řešení, jak dlužnou částku zaplatí.
Pokud nereaguje, pomůže exekutor
Daný rozhodčí nález je samozřejmě právně uznatelným dokumentem o tom, že dlužník skutečně dluží vaší společnosti konkrétní částku. S daným rozhodnutím tak už můžete navštívit exekutora, který se o vymáhání dané částky postará. Z hlediska dostupnosti i dobrých výsledků je možné navštívit třeba exekutorský úřad v Bratislavě, který se právě vymáháním dluhů aktivně zabývá. Má tak v rukou celou řadu možností, jak peníze získat. Jednou z nich je exekuce na plat či obstavení účtu. Mezi ty další poté patří také možnost zabavit a následně prodat dlužníkův majetek.