Když se řekne virtuální realita, řada lidí si představí hraní počítačových her. Ano, hraní her skutečně je jednou z možností, jak se dá rozšířená realita využít. Tím to ale rozhodně nekončí. Virtuální realita nabízí velký potenciál, který mohou využít například vojáci nebo sportovci k tréninku (jsou vystavování nebezpečným situacím, které musí zvládnout; přitom jim ale nehrozí újma na zdraví). Velice často se používá také při léčbě psychických poruch, jako je posttraumatický syndrom, fobie či deprese. Člověk je vystaven svému strachu a má šanci se s ním vyrovnat díky tzv. expoziční terapii.
Virtuální realita nabízí téměř skutečný svět
Díky technologickému pokroku se díky virtuální realitě můžeme dostat téměř kamkoli. To je v době, kdy máme omezený pohyb nejen napříč různými státy k nezahození, nemyslíte? Díky virtuální realitě se můžete projít například v Louvru či jiných zajímavých místech. A to bez nutnosti cestování nebo dokonce nutnosti převlékání z pyžama. Virtuální realita nám nabízí téměř skutečný svět a zážitky, o kterých se nám nesnilo.
Sportovní utkání
Sportovní fanoušci si již v minulosti zažili situace, kdy své týmy mohly podporovat pouze u televize. A není vyloučeno, že tato situace znovu nenastane. V budoucnosti se ale budou moci díky zakoupení vstupenek dostat na živý zápas svých oblíbených týmů – a to bez ohledu na to, ve kterém státě se bude hrát. Právě prostřednictvím virtuální reality se můžete za pár okamžiků ocitnout jako fanoušek na zápasu prestižních týmů! Přitom nemusíte nikam jezdit, stačí si nasadit speciální zařízení.
Další kulturní akce
Zatím se mluví o sportovních utkáních, ale toto řešení zdaleka nemusí být omezeno pouze na ně. Dočkáme se někdy světa, ve kterém budeme moci navštěvovat různé kulturní akce, aniž bychom vystrčili paty z domova?