Pro neznalého člověka může být pojem offshore podnikání symbolem nelegálnosti, či něčeho nekalého. Přitom se jedná o naprosto legální podnikatelskou aktivitu, která se liší od jiného podnikání jen v jediném. Využívá totiž jurisdikci třetích (offshore) zemí. Offshore společnost musí prostě dodržovat příslušná pravidla a především zákony země, která nabízí nižší daňové zatížení. Založení offshore společnosti není ale jednoduchou záležitostí.
Aby se podnikatel či investor vyhnul při zakládání jakýmkoliv problémům, měl by raději využít služeb zkušených profesionálů.
Kdo pomáhá se založením offshore společností
Tuto službu nabízí společnost Winston Wolfe & Co, která je registračním agentem licencovaným přímo vládou Spojených arabských emirátů. Sídlo firmy je v Dubaji, kde si její pracovníci vytvořili celou řadu užitečných kontaktů s místními vládními i nevládními úřady, bankami a jinými institucemi. Na základě těchto kontaktů a také díky bohatým zkušenostem, jsou zaměstnanci této firmy schopní vytipovat vhodnou zemi, která nabízí nejlepší daňovou optimalizaci. Mezi tyto tzv. daňové ráje patří například Belize, Seychely, Hong Kong, Britské panenské ostrovy, Marchallovy ostrovy, Mauricius, ale také USA, Velká Británie nebo Švýcarsko.
Jak funguje offshore společnost
Důvodem k založení offshore společnosti je optimalizace daňového zatížení, které je zejména ve vyspělých zemích někdy příliš vysoké. Velké daně jsou pak brzdou ještě lepších ekonomických výsledků a úspěšnějšího podnikání. Třetí země – tedy daňové ráje – si kladou podmínku, že zahraniční investoři musí i nadále podnikat ve svých domovských zemích, ale v daňovém ráji budou investovat a přinášet sem svůj kapitál. Tím nejen optimalizují své daně, ale také významně pomáhají ekonomice dané třetí země. Za to mohou kromě nižších daní využívat i další výhody, jako je například ochrana majetku či anonymita vlastnictví.